Epidemický výskyt spalniček v Praze pokračuje (Zdravotnický portál města Prahy)

Epidemický výskyt spalniček v Praze pokračuje

V Praze bylo v uplynulém kalendářním týdnu zaznamenáno 16 nových, laboratorně potvrzených případů spalniček. Od začátku rok pražští hygienici evidují celkem 51 případů, přitom za celý loňský rok bylo v metropoli registrováno 103 nemocných.

V souvislosti s tímto nepříznivým vývojem bylo nařízeno mimořádné očkování proti spalničkám části zdravotníků ve Fakultní nemocnici Královské Vinohrady.

„V této nemocni došlo k onemocnění zdravotnického personálu, s posledním nemocným zdravotnickým pracovníkem bylo v kontaktu přes 100 zaměstnanců. Nařízení mimořádného očkování je tak zde zcela na místě. Očkování zde musí být provedeno ve lhůtě do 15. března,“ uvedla Zdeňka Jágrová pověřená zastupováním ředitele Hygienické stanice hl. m. Prahy. 

Spalničky patří mezi nejsnadněji se šířící onemocnění. Uvádí se, že jeden nemocný může nakazit až 18 vnímavých osob. Vzhledem k tomu, že se jedná o onemocnění přenášené vzduchem, lze se nákaze jen obtížně bránit. Pražská hygienická stanice upozorňuje na význam očkování proti spalničkám a na to, že V ČR poklesla proočkovanost pod žádoucích 95 %, a proto je zde nyní možnost nákazy tímto onemocněním.

Více v přiložené tiskové zprávě Hygienické stanice hl. m. Prahy.

 Zdravotnický portál města Prahy

Domovská stránka